czwartek, 1 sierpnia 2013

Japońskie okręty w Gdyni

Mam dobrą wiadomość dla fanów modelarstwa okrętowego, japońskich okrętów, turystów oraz mieszkańców Gdyni!

Już w przyszłym tygodniu, od środy 7 sierpnia do soboty 10 sierpnia 2013 roku, do Gdyni zacumują okręty szkolnego dywizjonu morskich sił samoobrony Japonii!

Będzie to pierwsza w historii, 4 dniowa wizyta japońskich jednostek DD-127 Isoyuki, TV-3517 Shirayuki oraz TV-3508 Kashima.

W tym czasie między innymi będzie można wejść na jeden z okrętów (całkowicie za darmo), posłuchać koncertu orkiestry japońskiej , czy też kibicować naszym marynarzom podczas meczu Polska - Japonia

Już we wtorek, 6 sierpnia, będzie można z brzegu plaży lub Skwerku Kościuszki zobaczyć japońskie jednostki w asyście fregaty ORP "Gen. T. Kościuszko" zacumowane na redzie gdyńskiego portu.

Oficjalne powitania zespołu okrętów rozpocznie się dzień później, w środę 7 sierpnia, oddaniem salutu armatniego przez japoński okręt szkolny JMSDF "Kashima" oraz polski okręt muzeum - ORP Błyskawica. Oba oddadzą po 21 strzałów armatnich (naprzemiennie). Rozpoczęcie salutu planowane jest na godzinę 8:40, po czym JMSDF "Kashima" zacumuje przy Nabrzeżu Pomorskiem w samym centrum Gdyni (naprzeciwko Oceanarium).

Kashima TV3508 na Skwerze Kościuszki
Również w środę, od 14:00 do 17:00, oraz w czwartek w godzinach 13:00 - 17:00, do zwiedzania zostanie udostępniony okręt JMSDF "Shirayuki", zacumowany w porcie handlowym przy Nabrzeżu Francuskim (Gdynia, ul. Francuska). Pieszo, ze Skwerku Kościuszki najłatwiej kierować się w stronę portu.


W czwartek o godzinie 14:00 będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć koncert w wykonaniu Orkiestry Morskich Sił Samoobrony Japonii - Gdynia, Nabrzeże Pomorskie - naprzeciwko oceanarium. O godzinie 16:00 na Narodowym Stadionie Rugby (ul. Kazimierza Górskiego, dość prosty dojazd z centrum) będzie można obejrzeć mecz pomiędzy polskimi i japońskimi marynarzami.

Plan przedstawiający wydarzenia i rozmieszczenie okrętów:Na pokładach okrętów Dywizjonu, który przybędzie do Gdyni, młodzi japońscy oficerowie odbywają praktyki morskie na różnych akwenach. Podczas tegorocznego rejsu jednostki pokonają dystans 30 tysięcy mil morskich i odwiedzą porty 18 państw na całym świecie.

Salut armatni:
Salut armatni przeniesiony na godzinę około 8:25


Mecz piłki nożnej:
Mecz piłki nożnej pomiędzy polskimi i japońskimi marynarzami zakończył się wynikiem 10:1 dla naszych. Zapraszam do zapoznania się z krótkim skrótem meczowym.
Koncert orkiestry Morskich Sił Samoobrony Japonii:


Zdjęcia ze zwiedzania okrętów:
Moje prywatne zdjęcia i filmiki ze zwiedzania w poście:
Wizyta na Shirayuki TV3517, Isoyuki DD127 i Kashima TV3508

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz