piątek, 16 sierpnia 2013

Święto Wojska Polskiego - Wodowanie monety ORP Pułaski, zwiedzanie ORP Piast, Zbyszko i Kościuszko

Dnia 15 sierpnia 2013 roku, w ramach obchodu uroczystości dnia Święta Wojska Polskiego, wszystkim mieszkańcom oraz turystom zostały udostępnione do zwiedzania kolejne okręty MW. Wszystko oczywiście w porcie wojennym w Gdyni.

Uczestnicy festynu mogli zwiedzać okręty ratownicze ORP Piast i ORP Zbyszko oraz bliźniacze fregaty rakietowe ORP Gen. T. Kościuszko i ORP Gen. K. Pułaski. Głównym powodem festynu było "wodowanie" nowej monety o nominale 2 zł właśnie z wizerunkiem jednostki rakietowej ORP K. Pułaski.

Zapraszam do fotorelacji. Mam nadzieję, że zdjęcia przydadzą się podczas budowania modeli.


Na początku dwie największe jednostki MW czyli fregaty rakietowe ORP Gen. K. Pułaski i ORP Gen. T. Kościuszko. Jednostki bliźniacze to nie robiłem każdej z osobna tych samych zdjęć... przynajmniej się starałem. Niestety po okrętach można było się poruszać tylko w określonych miejscach i nikt o nich nie opowiadał, jak miało to miejsce w przypadku ORP Zbyszko i Piast.

ORP Gen. K. Pułaski i ORP Gen. T. Kościuszko
ORP Pułaski


ORP KościuszkoPo zwiedzeniu głównej atrakcji przyszła kolej na pozostałe, które jak to prawie zawsze bywa, były ciekawsze. Mowa o okrętach ratowniczych ORP Piast i ORP Zbyszko. Ustawiała się do nich dość spora kolejka ale wszystko szło sprawnie i nie czekało się wbrew pozorom tak długo.

Na okręty wpuszczano w małych grupach, które zatrzymywały się w określonych punktach przy załodze, która opowiadała o okręcie, możliwościach, wyposażeniu... naprawdę fajne rozwiązanie.

ORP Piast


 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

ORP Zbyszko


 
 
 
  
 


Po wszystkim (jak i w trakcie) można było zjeść za darmo grochówkę, a dzieci mogły pobawić się w strażaka, poszukać skarbów wykrywaczem metali, zasiąść za kierownicą karetki... Cierpliwsi mieli szansę popłynąć holownikiem H-8.

2 komentarze:

  1. Byłem cierpliwy ale niestety deszcz troszeczkę pokrzyżował rejs po porcie. Niemniej parę ciekawych ujęć udało się zrobić :)

    http://odwaszegofotokorespondenta.blogspot.com/2013/08/wodowanie-monety-z-wizerunkiem-orp-gen.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Według mnie w dziejszych czasach najbardziej ważna w motoryzacji jest ekonomiczność danego pojazdu. Producenci prześcigają się w nowinkach technologicznych często zapominająć o redukcji spalania auta, a potem celowo fałszują wyniki spalania. Przykładem dość głośnym był w ostatnich latach Volkswagen. Pozdrawiam serdecznie :-)

    OdpowiedzUsuń