czwartek, 23 maja 2013

Sztucznej wody ciąg dalszy...

Temat sztucznej wody poruszyłem już jakiś czas temu przy okazji aktualizacji działu makiety portu wojennego w Gdyni. Dla przypomnienia znajdziecie go pod tym linkiem (nowe okno).

Dzisiaj pokażę wam kolejne etapy malowania wody. Skończyliśmy na czterech warstwach bazowych reflex blue, w między czasie nałożyłem jeszcze jedną i zabrałem się do koloru białego.

Do tej pory woda wyglądała tak...Dla przypomnienia - jest to pomalowana na niebiesko wodnymi farbami plastelina.

Po tym wszystkim, na wszystkie krawędzie wody przylegające do nabrzeży, okrętów i innych obiektów pomalowałem na biało i lekko nałożyłem jeszcze na to transparent. Docelowo na to wszystko pójdzie jeszcze jedna warstwa rozcieńczonej niebieskiej farby więc tak bardzo nie będzie widać kontrastu.
Wszystko oczywiście zostawione do wyschnięcia na 1-2 dni.

Następnie na całą wodę naniosłem kolor "transparent white" aby rozjaśnił miejscami wodę nadając jej imitację fal. Wszystko "naciapałem" bez większego przykładania się do tego gdzie i w jaki sposób. Pilnowałem tylko aby pociągnięcia pędzlem były zawsze w poprzek makiety, a nie wzdłuż (czyli od lądu do morza).
W jakim celu to zrobione? W podobnym, jak w poprzednim kroku. Po naniesieniu na to wszystko ostatniej warstwy farby, kolor transparenty będzie tylko lekko zmieniał odcień wody, natomiast kolor biały przy nabrzeżach ciut mocniej - i tak ma być...


... jak widać, nowa warstwa farby ładnie pokryła transparent white powodując niewielkie prześwity.

Teraz pozostaje tylko nanieść transparent wszędzie po rogach i woda gotowa...

 
 2 komentarze: