poniedziałek, 7 stycznia 2013

InBox - ORP Kaszub wz. 25 1:400 od Mirage Hobby


Wczoraj doszedł do mnie kolejny model z naszej małej floty. ORP Kaszub z 1925 roku, dawny niemiecki torpedowiec "V-108"... wybuchł w porcie podczas uruchamiania kotłów...

Model firmy MirageHobby... jak to model tej firmy nie powala na nogi jakością wykonania. Widać po zdjęciach (a ja widzę to gołym okiem po wypraskach), że jest to druga seria tak więc na pewno nie ma co się spodziewać, że model będzie składało się łatwo i przyjemnie.


W pudełku (zamykanym niestety z boku, a nie od góry), znajdziemy dwie wypraski, standardowej wielkości instrukcję sklejania oraz bardzo ubogą kalkomanię.

Na szczęście w instrukcji bez problemu możemy odnaleźć schemat olinowania, co w przypadku innych modeli tej firmy jest rzadkością.


Kalkomanie...

Na uwagę z pewnością zasługuje pewien szczegół w instrukcji obsługi... producent zaleca "pocienić" niektóre elementy okrętu ale nie podaje jakie... na szczęście sytuację ratują dedykowane pod ten model blaszki.

Błędy, braki i uwagi znalezione w trakcie składania:
  • Kominy nie posiadają drabin. Trzeba je dorobić samemu, w elementach fototrawionych również ich nie ma.
  • Kalkomanie posiadają do naniesienia linię poziomu wody. Bez sensu. Bezpieczniej jest to zrobić farbą, a efekt będzie o niebo lepszy. Kalki Mirage-Hobby są bardzo delikatne, linie poziomu wody tej firmy zazwyczaj ulegają zniszczeniu już podczas moczenia w wodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz